Melis Antal 80


🎂 Boldog születésnapot kívánunk Melis Antalnak, a magyar evezősport és Csepel Evezős Klub ikonikus alakjának! 🎉

🚣‍♂️Ma egy igazi legendát köszöntünk 80. születésnapján, akinek az élete és pályafutása elválaszthatatlanul összeforrt a vízzel, a sikerekkel és a klubhűséggel.

Íme néhány felejthetetlen mérföldkő a lenyűgöző karrierjéből:

🏆 A legendás versenyzői évek (1960–1980)

-Teljes versenyzői korszakát a Csepel SC színeiben töltötte.

-Szinte végig testvérével, Melis Zoltánnal evezett egy hajóban.

-Sikereit Bíró János, Bartók Ernő, Fáth András és Jásdi Sándor edzők irányításával érte el.

-1965 és 1979 között megszakítás nélkül a magyar válogatott keret tagja volt.

🥇 A 33-szoros magyar bajnok

Budapest, 1972. augusztus 2. Melis Antal evezõs (kormányos nélküli négyes), a müncheni olimpiára készülõ magyar válogatott keret tagja. MTI Fotó: Kovács Gyula

20 év alatt elképesztő mennyiségű, összesen 33 felnőtt bajnoki címet szerzett:

-Kormányos nélküli kettesben: 6 alkalommal

-Kormányos négyesben: 8 alkalommal

-Kormányos nélküli négyesben: 8 alkalommal

-Nyolcasban: 11 alkalommal

🥈 Az Ezüstnégyes (1968)

A magyar evezős sport eddigi legszebb és legkiemelkedőbb eredményét érték el a Mexikóvárosi Olimpián. A kormányos nélküli négyes tagjaként – Melis Zoltán, Csermely József és Sarlós György oldalán, Jásdi Sándor irányításával – olimpiai ezüstérmet szereztek.

💼 Sikeres sportvezető és mentor

-1980: A Csepel SC evezős edzője lett

-1981-től: A klub vezetőedzője, emellett 1992-ig az ifjúsági és felnőtt válogatott munkáját is segítette.

-1991–2000: A Csepel SC evezős szakosztály igazgatója.

-2001-től: Az önállóvá vált Csepel Evezős Klub elnöke.

-2011: Aktív sportvezetői munkáját befejezve a stafétabotot korábbi versenyzőjének, Csaba Zoltánnak adta át.

🤝 Példamutatás és lojalitás

A mai napig aktív közösségépítő. 2006 óta kéthavonta baráti találkozókra gyűlnek össze a régi csapattársakkal, ezzel is példát mutatva a fiataloknak a klub iránti hűségről.

🎖️ Csepel Díszpolgára

Páratlan sportsikereik és a klub iránt tanúsított életre szóló hűségük elismeréseként a Melis-fivérek 2024. július 18-án, Csepel ünnepnapján átvehették a Csepel Díszpolgára megtisztelő címet.

Isten éltesse Tónit erőben, egészségben és boldogságban! Köszönjük mindazt, amit a magyar evezős sportért és Csepel Evezős Klubért tett!